NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 12.05.2024 r.

1. W przyszłą niedzielę, 19 maja br. na Mszy św. o godz. 11.00, będziemy przeżywali Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

Oto plan przygotowań:

• próby we wtorek i czwartek: 14 i 16 maja, o godz. 18.00
  • spowiedź św. dzieci, rodziców, krewnych - 17 maja (piątek) godz. 16.00
  • sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła – 15 maja (środa) po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.00. Prosimy do pomocy rodziców dzieci pierwszokomunijnych; prosimy przynieść wiaderka, mopy, szczotki.
  • kilka uwag organizacyjnych odnośnie przebiegu samej uroczystości Pierwszej Komunii św. Bardzo prosimy, by osoby nie związane z tą uroczystością przyszły na inne Msze św. Do kościoła, na Mszę św. oprócz dzieci Pierwszokomunijnych będą mogli wejść tylko rodzice dzieci, rodzice chrzestni, babcie i dziadkowie. Przed kościołem są ustawione ławki dla pozostałych uczestników tej uroczystości. Bardzo prosimy słuchać poleceń osób porządkowych. Przeżyjmy tę uroczystość godnie i w skupieniu.

2. W sobotę – 18 maja, w katedrze radomskiej, na Mszy św. o godz. 10.00, nasz parafianin alumn Adrian Czajkowski, przyjmie z rąk ks. biskupa Piotra Turzyńskiego święcenia diakonatu. Zapraszamy serdecznie naszych Parafian do udziału w tej uroczystości oraz do modlitwy w intencji diakona Adriana.

3. Również w sobotę – 18 maja, o godz. 17.30 zostanie w naszej świątyni odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę remontową.

5. Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia (tekst umieszczony jest w gablocie przed kościołem).

6. Przypominamy osobom zapisanym na pielgrzymkę rowerową do Częstochowy o dokonywaniu wpłat do 15 maja. Na liście rezerwowej czeka kilkanaście osób.

7. Opiece Maryi polecajmy naszą Ojczyznę. Pod twoją obronę...

Czy Twoim zdaniem na stronie parafii potrzebne jest forum użytkowników?
Tak, to przydatna opcja Nie, to nie jest miejsce
do wymiany poglądów
Co to jest forum?
Godziny otwarcia biura parafialnego
poniedziałek - piątek: 8:00 - 9:00
Porządek Mszy Świętej

Niedziela:
7.00; 9.00 (dla dzieci i młodzieży); 11.00 (suma); 17.00

Dzień powszedni:
7.00; 17.00

Święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00;

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2024. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie
w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
projekt i wykonanie: gqim.com